הפקת סינגלים לרדיו – להגשים את החלום

הפקת סינגל באולפן הקלטות

במידה והגעתם לעמוד הזה המדבר על סינגלים, זה אומר שיש לכם עניין בהפקת סינגל מקצועי לרדיו. חשוב מאוד להבין שיש הרבה מאוד פרמטרים שחייבים לקחת בחשבון לפני שניגשים להפיק את הסינגל, כבר בשלבי הבירור הראשוניים. לכן מומלץ תמיד לשקול היטב את העניין בכובד ראש לפני שמחליטים איזה סינגל/ שיר מפיקים ? היכן ומי יפיק את הסינגל ? מי ינגן ? מה כוללת ההפקה המוסיקלית ? מה העלויות ? תוספות וכדומה…

בנוסף אסור לשכוח שחלק בלתי נפרד מהתהליך הוא להנות מהעשייה ומהפקת השיר החדש ! צרו קשר עוד היום על מנת לקבל מידע מקצועי והכוונה ראשונית לפני שתחליטו על הצעדים הבאים שלכם בכל הקשור להפקה המוסיקלית של השיר/ סינגל. ליצירת קשר בנוגע לסינגל לרדיו -> סינגל חדש

על מנת להגשים חלומות גדולים של הרבה אנשים על ידי הפקת סינגלים לרדיו יש צורך באולפן הקלטות מקצועי, בניהולו של מפיק מוסיקלי מוכשר אשר מפעיל אותו ומסוגל להוציא את החלום אל הפועל. כיום, כאשר תחום זה נראה לכאורה פרוץ, עם יכולת הפקת סינגלים לרדיו באופן עצמאי, דווקא סינגל בעל איכות סאונד גבוהה והפקה מוסיקלית מקצועית יוכל לבלוט מעל כולם. מפיק מוסיקלי מקצועי יוכל לבצע הפקת סינגלים לרדיו באופן הטוב ביותר השומר על כללי איכות בסיסיים ועל הסטנדרטיים הגבוהים הנהוגים בתעשיית המוסיקה.

לאחר הפקת הסינגל

הפקת סינגלים לרדיו מחייבת עיבוד מוסיקלי מקצועי ולא משעמם אשר יוכל לחבור לשיר טוב. שיר טוב חייב להיות בעל לחן קליט ומעניין בעל מילים מביעות וסגנון וכיוון ייחודיים. המרכיב הנוסף הוא לשמור על טעם מוסיקלי המתאים לג'אנר של השיר, זה בד"כ הגורם שרבים נופלים כאשר הם מפיקים סינגל לרדיו. זהו אחד מהתפקידים של המפיק המוסיקלי. בפן השיווקי, חשוב להשקיע, בין היתר, גם בעיצוב עטיפה אשר תנסה למשוך תשומת לב מבין שלל הסינגלים אשר נשלחים לתחנות הרדיו. שיווק ויחסי ציבור יוכלו להשלים את בחירתו של הסינגל להשמעה. על השיר לעמוד בתחרות גדולה עם שלל שירים אשר מגיעים לתחנות הרדיו ולעורכים המוסיקליים.

הפקת סינגלים לרדיו הנעשית באופן מקצועי מתחילה עם הקלטת נגנים בנפרד מהזמר עצמו. את הנגנים יכול לבחור המעבד המוסיקלי והמפיק בפועל. בדרך כלל, מתחילים את ההקלטה עם נגני התופים והבס ולאחר מכן עם נגני הגיטרה, קלידים ויתר הכלים. כאשר מקשיבים לנגנים, אפשר להחליט אם העיבוד המוסיקלי מתאים לשיר ולאווירה אותה רוצים להשרות. הקלטת הזמר מגיעה בשלב האחרון, כאשר המפיק המוסיקלי מלווה אותו ומשפר את התוצאות. כיום ישנן אופציות נוספות להפקת סינגל וכל מפיק בוחר בדרך הנוחה לו להפקת הסינגל.

האחריות על הפקת הסינגל

מקצועיותו של המפיק המוסיקלי תבוא לידי ביטוי בחיבור כל הפרמטרים ובהפקה אחידה וטובה המשלבת הן את הנגנים והן את הזמר כגוף אחד. אולפן הקלטות אשר מתמחה בהגשמת חלומות על ידי הפקת סינגלים לרדיו ינסה להגיע לתוצאות אופטימליות על מנת לתת לזמר את מירב הגיבוי לו הוא זקוק. לכן, בבחירת אולפן הקלטות אשר יפיק את הסינגל שלכם לרדיו יש לבחון את הכימיה הנוצרת בין המפיק המוסיקלי והזמר/ת המתחיל/ה. המקצועיות והרגישות הנדרשות לשם כך משחקת תפקיד רב בהפקת הסינגל.
הפקת סינגלים לרדיו באולפן הקלטות בשנים האחרונות, נעשית על ידי זמרים/ יוצרים מתחילים אשר רוצים לפרוץ לתודעה ללא השקעת סכומים גדולים בחברת תקליטים. עם זאת ישנם רבים אשר חלומם להפוך את שירי המגירה שלהם לנחלת הכלל, ללא מחשבה על עתיד הקריירה האישית. אלה וגם אלה מעוניינים בהפקה מקצועית בעלת תוצאות טובות ומחירים הוגנים. אולפן ההקלטות בתמורה, יבצע הפקת סינגלים לרדיו ויעסיק לשם כך את מיטב אנשי המקצוע, בעלי ציוד מתקדם ויחס אישי ותומך לאורך כל ההפקה. למרות כל האמור, העבודה הקשה הכרוכה בביצוע הפקת סינגלים לרדיו הייתה ועודנה של הזמרים/ יוצרים עצמם אשר צריכים להאמין בעצמם, להיות סבלניים וסובלניים, להשקיע את מרצם וכספם בחלום ולקוות לטוב ביותר. וכמובן לבחור בקפידה את אנשי המקצוע שהולכים להפיק את היצירה שלהם.
   

    לקבלת פרטים נוספים צרו קשר –   לחץ כאן

לחנים l עיבודים l נגינה l הקלטות l הפקת סינגלים l הפקת אלבומים ג'ינגלים l מיקס l מאסטרינג l הפקה מוסיקלית l מוסיקה לפרסום l מוסיקה לעסקים l 054-6978151  077-5002925    nir@nirbachar.com

לשיחה לחצו כאן
רוצים לדבר ?
ניר בכר - הקלטות והפקה מוסיקלית
שלום 👋
נשמח לשוחח בווטסאפ
דילוג לתוכן